VIDEO: SMER – SSD: Progresívni aktivisti nechcú počúvať pravdu

Minister dopravy SR Jozef Ráž a poslanci za stranu SMER – SSD Ján Mažgút a Richard Glück mali dnes tlačovú besedu, kde upozornili na to že 1.8. vstúpila do účinnosti Novela cestného zákona, ktorá umožnila zakročiť vtedy, ak niekto postaví na cestu čokoľvek, čo následne ohrozuje plynulosť alebo bezpečnosť dopravy. Po účinnosti zákona ministerstvo dopravy vykonalo štátny odborný dohľad, ktorého výsledkami je, že známa cyklotrasa v Bratislave na Vajanského nábreží sa bude musieť zmeniť. „Štátny odborný dohľad uložil mestu výzvu, aby do 40 dní túto cyklotrasu upravila a to nasledovne: bude musieť odstrániť do 40 dní obrubníky z tejto cyklotrasy a taktiež bude musieť zúžiť túto cyklotrasu v tých miestach, kde obmedzila cestu, ktorá týmto spôsobom nespĺňa technické normy,“ upresnil J. Ráž.

Poslanec Ján Mažgút nadviazal, že téme cyklotrasy sa venuje dlhodobo. Upozornil že primátor Matúš Vallo konal vo veci cyklotrasy svojvoľne. „Situácia, ktorá tu vznikla, cyklotrasa, ktorá tu vznikla, musí byť zrušená a Vajanského nábrežie musí byť vrátené do pôvodného stavu,“ prízvukoval.

Poslanec Richard Glück dodal, že celý tento, akože „projekt“, bol realizovaný mimo stavebného konania. Bolo konštatovaných viacero dôležitých a významných zákonov, smerníc a dôležitých ustanovení, ktoré jasne hovorili, že cyklotrasa otravuje obyvateľov a boli vykonané v rozpore. Ďalej sa obišla mestská dopravná komisia, ktorá musí zaujať stanovisko ku každej dopravnej značke a k takémuto významnému zásahu do jednej z významných tepien v rámci Bratislavy sa jednoducho obišli. Tiež podľa záverov hlavnej kontrolórky mesta Bratislava nie je možné vyčísliť presné náklady. „Máme z toho zápchy, máme z toho nehodovosť, pokiaľ ide osobné autá, rovnako aj poškodenú MHD alebo rôzne iné autobusy, ktoré do Bratislavy prinášajú turistov, čo je samozrejme opäť rana pre hlavné mesto Slovenskej republiky. Je preukázateľné, že akékoľvek zápchy, v ktorých stoja autá niekedy až pol hodinu, tak to je preukázateľne len zvýšenie emisií,“ uvádta R. Glück.

Je teda na bremene primátora túto „stavbu“ odstrániť. A kto to zaplatí? Mesto? Štát v rámci dofinancovania samospráv? Primátor? „Alebo si na to vypýta peniaze od svojich sponzorov,“ ukončil R. Glück.

Viac vo videu:

Zdroj: SMER – SSD

Visited 350 times, 1 visit(s) today

Podporte spravodajský portál Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora

Newsletter - Denník VV

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás