Vaša excelencia, pán bývalý veľvyslanec vo Vatikáne: Britské superzbrane bombardujú Rusko 

Ako informovali denníky The Guardian a Bloomberg, ukrajinské ozbrojené sily po prvýkrát použili proti ruskému územiu britské rakety dlhého doletu Storm Shadow, dodané z Británie. V dedine Marjino v Kurskej oblasti 20. novembra objavili miestni obyvatelia pozostatky rakety, uvádza The Telegraph. Podľa zdrojov Two Majors mohlo byť proti ruským cieľom vypálených až 12 rakiet Storm Shadow, dovezených Spojeným kráľovstvom, pričom ukrajinská armáda súbežne vykonávala útoky aj raketami ATACMS. Použitím britských a amerických rakiet bola otvorená nová kapitola konfliktu, ktorá bude eskalovať napätie medzi Západom a Ruskom. Čína už vyjadrila obavy, že rusko-ukrajinská vojna by mohla prerásť do jadrovej vojny. Obnovená ruská doktrína umožňuje Rusku použiť jadrové zbrane, čo znamená, že Putin by mohol odpovedať na ukrajinské útoky na ruské územie jadrovým úderom. 

Spojené kráľovstvo už predtým cynicky poslalo na Ukrajinu muníciu s ochudobneným uránom, čím porušili medzinárodné humanitárne právo tak, ako ho porušilo v roku 1999 v Juhoslávii. Nebezpečenstvo podľa BBC hrozí v parách, ktoré sa usadzujú ako jedovatý rádioaktívny prach, čo potvrdila aj štúdia organizácie Clean Air for Ukraine, podľa ktorej častice nerozpustného uránu môžu zostať v pľúcnom tkanive a v lymfatických uzlinách niekoľko rokov. Ak sa dostane do tráviaceho traktu, vstrebáva sa do krvného obehu. Urán je ťažký kov, jeho hromadenie v tele narušuje funkciu ľadvín, pečene a ostatných vnútorných orgánov. 

Behom výbuchu časť ochudobneného uránu zhorí, avšak potom sa zmení na aerosol, ktorý sa postupne dostáva do pôdy a podzemných vôd. Správa Programu OSN pre životné prostredie (UNEP) z roku 2022 uvádza, že ochudobnený urán predstavuje na Ukrajine problém pre životné prostredie. 

Strely s ochudobneným uránom sa používali v Iraku a na Balkáne, čo podľa tvrdení mnohých odborníkov spôsobilo vrodené vady u neskôr narodených detí v Iraku a výrazne sa zvýšil výskyt rakoviny.  

Ochudobnený urán amerického delostrelectva je jednou z hlavných príčin nárastu úmrtnosti v Iraku. Od roku 1991 aj americkí veteráni z Iraku a preživší talianski veteráni  z Balkánu vinia zo svojich zdravotných problémov ochudobnený urán s tým, že talianska vláda týmto vojakom,  resp. pozostalým rodinám priznala vysoké odškodné z titulu poškodenia na zdraví alebo s následkom smrti.  

Muníciu s ochudobneným uránom podľa viacerých zdrojov použili aj sily Severoatlantickej aliancie (NATO) pri Operácii Spojenecká sila v rámci bombardovania Juhoslávie

Dietrich Bonhoeffer, disidentský teológ, ktorý ako jeden z miliónov trpel, bol mučený a zahynul v koncentračnom tábore, na otázku, či mohli obyvatelia mesta počuť modlitby nevinných, vyslovil tieto slová:  

„Mlčanie tvárou v tvár zlu je samo osebe zlom,“ povedal raz o pasívnej väčšine. „Pred Bohom nebudeme bez viny. Nehovoriť znamená hovoriť. Nekonať znamená konať.“ 

Slováci hovorili a konali. Bez pódia – bez organizátora – iba MY ĽUDIA, sme sa vo februári a marci 2023 po celom Slovensku zúčastňovali na SLOVENSKOM POCHODE ZA MIER pod heslom ZA MIER – NECHCEME VOJNU, NECH STÍCHNU ZBRANE A PREHOVORIA ĽUĎIA, pričom to bola najúspešnejšia a najmasovejšia manifestácia stanoviska slovenských občanov  k otázkam mieru a vojny. Slovensko je na strane mieru, Veľká Británia na strane vojny, v tom je ten zásadný diametrálny rozdiel medzi nami.  

Súčasný britský veľvyslanec na Slovensku N. Marcus Baker bol vo Vatikáne jediným akreditovaným diplomatom, ktorý viedol   b l o g, v ktorom sa vyjadroval k medzinárodným záležitostiam a podľa vlastných slov sa zaoberal otázkami migrácie, ekumenických vzťahov, medzinábožených dialógov, klimatických zmien a konfliktov v rôznych častiach sveta. Obzvlášť veľký úspech a odozvu mal pri boľavom probléme obchodovania s ľuďmi.  

„Diplomat bude vždy trochu obmedzený v tom, čo môže povedať vo verejnom živote“ – veľvyslanec Nigel Markus Baker bloger vo Vatikáne vo svojom prvom rozhovore,  uverejnenom CW Team.  

Vo voľnom preklade do slovenského jazyka by to mohlo znieť: „Dvakrát meraj a raz rež,“  pretože  na Slovensku dopadol naopak. Veľký neúspech a veľmi zlú odozvu mal jeho krátky status na sociálnej sieti, kde už druhýkrát a nevhodne k svojmu rangu a postaveniu napadol predsedu vlády štátu, v ktorom je akreditovaný: „Je poľutovaniahodné, že pán premiér Fico súhlasil s rozhovorom s Oľgou Skabajevovou – osobou na sankčnom zozname Veľkej Británie aj Európskej únie. Tvrdenie, že Západ nemá záujem o mier, je nepravdivé. Podporujeme mierový plán Zelenského. A najrýchlejší spôsob, ako dosiahnuť mier, je odchod Ruska z územia Ukrajiny.“ 

Predseda vlády suverénnej Slovenskej republiky Robert Fico vyzval Markusa Bakera, aby mu uviedol jeden príklad mierovej iniciatívy Západu alebo Veľkej Británie v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Podľa neho žiadny neexistuje.  

„V apríli 2022 krátko po vypuknutí konfliktu urobili všetko, aby sa nepodpísali reálne pripravené mierové dohody. Zelenského mierový plán zapadol prachom ako nerealistický a namiesto jeho novej verzie ukrajinský prezident predstavuje plán víťazstva, v ktorom žiada rakety stredného a dlhého doletu, aby mohol zasahovať ciele na území Ruskej federácie,“ tvrdí Fico. Tento plán podľa neho nevedie k mieru, ale k tretej svetovej vojne. 

Realita, do ktorej nás v týchto dňoch vtiahol Západ v čele s USA a Veľkou Britániou, dala za pravdu Robertovi Ficovi a pripomeňme si, že v čase svojej diplomatickej misie vo Vatikáne bol súčasný britský veľvyslanec na Slovensku naklonený mieru, čo zdôraznil svojím vyhlásením: „Svätá stolica je dôležitým aktérom v medzinárodných záležitostiach.“ Svätá stolica naďalej zotrváva na strane mieru, len pán veľvyslanec po odchode z Ríma zmenil smer na provojnový. A tak si pripomeňme: 

Pápež Benedikt XVI. pánovi Nigelovi Marcusovi Bakerovi, novému veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska pri Svätej stolici dňa 9. septembra 2011 okrem iného povedal: Vaša Excelencia, ako ste správne poznamenali vo svojom príhovore, Svätá stolica a Spojené kráľovstvo naďalej zdieľajú spoločný záujem o  m i e r medzi národmi, integrálny rozvoj národov na celom svete. 

Pokiaľ ide o   m i e r, veľmi ma potešilo, keď som si všimol úspech nedávnej návštevy Jej Veličenstva v Írskej republike, ktorá je dôležitým míľnikom v procese   z m i e r e n i a, ktorý sa v Severnom Írsku našťastie stáva čoraz pevnejším napriek nepokojom, ktoré tam nastali počas minulého leta. Ešte raz využívam túto príležitosť, aby som povzbudil všetkých, ktorí by sa chceli uchýliť k násiliu, aby odložili svoje sťažnosti a namiesto toho sa usilovali o dialóg so svojimi susedmi v záujme   m i e r u   a prosperity celého spoločenstva. 

Poznámka: Prečo Británia bránila Zelenskému v mierovom rokovaní a zablokovala už  podpísanú mierovú Zmluvu s Ruskom v Istanbule cez osobu Borisa Johnsona, čím Veľká Británia od tohto dňa už nikdy nezmyje zo seba preliatu krv, životy a tragédiu Ukrajincov, pričom  svoj vlastný konflikt ukončila mierovým rokovaním.? Prečo Ukrajinu tlačia do pokračovania vo vojne a oni svoju vojnu 10. apríla 1998 aktívnymi  m i e r o v ý m i   iniciatívami ukončili podpísaním Veľkopiatkovej alebo tiež Belfastskej dohody, kedy bolo vytvorené Severoírske zhromaždenie, ktoré malo slúžiť k lepšej spolupráci medzi Severným Írskom a Írskou republikou. 

A prečo Rusko a Slovensko nedôveruje Západu ? Pretože sa počas histórie pouč ,na čo stačí uviesť ad hoc tieto dve udalosti: 

CHURCHILL PLÁNOVAL 1. JÚLA 1945 ZAÚTOČIŤ NA      SOVIETSKY ZVAZ 

Ako vyšlo po rokoch najavo, Winston Churchill chcel pokračovať v krvavom vraždení aj po tesnom skončení druhej svetovej vojny. Plánoval 1. júla 1945 zaútočiť na Sovietsky zväz s pomocou zajatých hitlerovských vojsk. Inšpiroval ho Hitlerov plán Barbarossa. Plán mu zmarila nečakaná smrť amerického prezidenta F. D. Roosevelta 14. apríla 1945.Bola to prísne utajovaná Operácia Unthinkable. Vo svojich rozsiahlych šesťdielnych spomienkach na obdobie druhej svetovej vojny sa však ani jedným slovom nezmienil o operácii, ktorá skrsla v jeho hlave, bola pripravovaná na jeho popud, no napokon sa neuskutočnila. Nepriamo jej prípravu potvrdzujú v memoároch len niektoré jeho zdanlivo nelogické príkazy veliteľom britských vojsk po ukončení vojny v Európe a podpísaní bezpodmienečnej kapitulácie Hitlerovej tretej ríše. Bola to ním plánovaná Operácia Unthinkable ? Desiatky rokov sa o nej neobjavila žiadna zmienka a pritom sa na nej muselo podieľať mnoho ľudí. Nešlo totiž o nič menšie než o tretiu svetovú vojnu, a to v čase, keď sa ešte neskončila ani tá druhá. Bolo to skutočne niečo také nepredstaviteľné, že to muselo byť utajené predovšetkým v časoch studenej vojny. 

Pravda o existencii Operation Unthinkable vyšla najavo až po sprístupnení časti britských a amerických archívov v roku 1998 a 2009. Ti, ktorí ju plánovali, už vtedy zväčša neboli medzi živými. Churchill, podobne ako Hitler, nenávidel Sovietsky zväz a obaja ho považovali za najväčšie zlo, proti ktorému treba bojovať a zničiť ho. Vojnové spojenectvo so Sovietskym zväzom bral preto výlučne pragmaticky ako možnosť urýchliť porážku Hitlera a nacizmu. Nijako sa tým ani netajil. Konal vždy v duchu svojho predchodcu na poste ministerského predsedu z 19.storočia Henryho Templa, lorda Plamerstona, ktorý povedal: „Bolo by úzkoprsé predpokladať, že môžeme niektorú krajinu označiť za večného spojenca alebo trvalého nepriateľa Anglicka. Nemáme večných spojencov a nemáme ani trvalých nepriateľov. Naše záujmy sú večné a trvalé a o tieto záujmy sme povinní dbať.“ Churchill si túto filozofiu do bodky osvojil a riadil sa ňou po celý čas svojej politickej kariéry. V záujme britského impéria bol pripravený kedykoľvek prezliecť kabát a urobiť zo spojenca nepriateľa a naopak. Bolo to tak aj v roku 1945. 

„Zničenie nemeckej vojenskej moci so sebou prinieslo i zásadnú zmenu vo vzťahoch medzi Ruskom a západnými demokraciami. Naše krajiny stratili spoločného nepriateľa, ktorý bol takmer jediným putom našej jednoty,“ napísal vo svojich memoároch o dňoch na sklonku vojny. 

Z nich sa tiež dozvedáme, čo považoval po kapitulácii Nemecka za ďalšie body svojej stratégie a politiky a z čoho vychádzal. Po prvé, že Rusko sa stalo smrteľným ohrozením pre svet. Po druhé, že proti šíreniu komunizmu musí byť ihneď vytvorený nový front. A po tretie, že tento front by mal byť v Európe vytvorený čo najďalej na východe. Zostaňte v pohotovosti. 

Karty Churchillovi nečakane zamiešala náhla smrť americké prezidenta F. D. Roosevelta dňa 14. apríla 1945. jeho najbližší spojenec zomrel v čase, keď, ako napísal, „sa rozhodovalo o politických a vojenských cieľoch najvyššieho významu.“ Ťažko sa mu sledovalo, ako Američania začali hneď po definitívnej porážke Hitlerovho wehrmachtu opúšťať európske bojisko vo chvíli, keď on rozmýšľal o začiatku novej vojny. 

Prezidentovi H. S. Trumanovi napísal: „Som hlboko znepokojený európskou situáciou. Dozvedám sa, že polovica amerického letectva, nasadená v Európe, sa už začala presúvať na tichomorské bojisko. Noviny sú plné správ o veľkých presunoch amerických pozemných jednotiek z Európy. Na základe predchádzajúcich opatrení pravdepodobne aj naše armády podstúpia výrazné zníženie stavov. Kanadská armáda odíde určite. Francúzi sú slabí a ťažko sa s nimi vychádza. Každému je zrejmé, že v priebehu relatívne krátkeho časového obdobia sa naša ozbrojená moc na kontinente, s výnimkou skromných síl, určených na okupáciu Nemecka, rozplynie.“  

V dňoch, keď jeho náčelníci štábov pripravovali v najväčšej tajnosti konečnú verziu Operation Unthinkable, Churchill podnikal všetko možné, aby udržal vojská západných spojencov na európskom bojisku. 

Deviateho mája 1945 píše hlavnému veliteľovi spojeneckých expedičných síl v Európe generálovi D. D. Eisenhowerovi: „S istými obavami som sa dozvedel, že Nemci majú zničiť všetky svoje lietadlá in situ. Dúfam, že tento postup, pokiaľ ide o zbrane a ďalšie druhy výzbroje, nebude prijatý. Jedného dňa ich možno budeme veľmi potrebovať…“ 

Sedemnásteho mája 1945 píše generálovi H. L. Ismayovi pre výbor náčelníkov štábov: „Akékoľvek znižovanie stavu veliteľstva bombardovacieho letectva je nevyhnutné zastaviť. Akékoľvek znižovanie stavu letectva operujúceho z Britských ostrovov s výnimkou veliteľstva pobrežného letectva treba zastaviť. 

„V oboch prípadoch možno udeliť dovolenky iba tam, kde je to nevyhnutné, ale štruktúru ani počet perutí nemožno až do prijatia ďalších rozkazov z vojnového kabinetu obmedzovať.“ 
 
Nasledovalo ešte niekoľko ďalších listov na rozličné stupne armádneho velenia. 
 
V rovnakom duchu – neznižovať stavy, zostať v pohotovosti. Bez ďalšieho vysvetlenia. 
 
Nereálny plán 

Churchill, podobne ako Hitler, nemal v úmysle vyhlasovať bývalému spojencovi vojnu, ale prekvapivo zaútočiť. Aspoň podľa plánov Operation Unthinkable. 

Určený bol aj deň D. Malo to byť 1. júla 1945. 

Počítal s tým, že komunistická ríša je už vojnou taká vyčerpaná, že po nečakanom rýchlom a silnom útoku sa Červená armáda zosype, čo Stalina donúti sadnúť k rokovaciemu stolu a Spojené štáty a britské impérium budú môcť vnútiť Sovietskemu zväzu svoju vôľu. 
 
Predpokladal, že do vojny by sa zapojilo okolo sto divízií vrátane desiatich divízií wehrmachtu asi so stotisíc mužmi, ktoré Angličania zajali a držali na severe Nemecka a na juhu Dánska. 

Na začiatku malo zaútočiť 47 britských a amerických divízií na sovietske vojská, sústredené v okolí Drážďan a v Poľsku a vytláčať ich z Európy. 

Súčasťou plánov bolo tiež masívne bombardovanie veľkých sovietskych miest vrátane Moskvy. 

Mala sa pri tom použiť taktika kobercových náletov ako v prípade Drážďan, keď počas jednej noci zničilo spojenecké letectvo celé mesto a zabilo stotisíc ľudí. 

Zamietnuté. 

Churchillov vojenský poradca a náčelník anglického generálneho štábu maršal Alan Brooke, ktorý premiéra vždy považoval za génia, bol v tomto prípade zdesený. 
Nazval ho dokonca vojnovým štváčom. 

Sir Brooke si napísal do svojho denníka, že Churchill „túži po ďalšej vojne“. 

Obavami sa netajili ani sami plánovači Operation Unthinkable. 
Upozorňovali premiéra na veľmi početnú prevahu Červenej armády. V mužoch i zbraniach. 

Varovali ho, že nepôjde o žiadnu bleskovú vojnu, ale treba rátať s totálnou vojnou. Dlhou a nákladnou. A s veľmi neistým koncom. 
 
Bodku za Churchillovou víziou vojny proti ZSSR urobil list od amerického prezidenta Trumana, v ktorom mu dal jasne najavo, že Američania odmietajú hrať akúkoľvek úlohu v tomto jeho pláne. 

Churchill sa pritom dosť spoliehal na hrozbu použitia amerických atómových bômb. 

Záver plánovačov Operácie Nemysliteľné napokon znel – je to skutočne nemysliteľné
 
Dvadsiateho druhého mája 1945 odovzdali generáli premiérovi svoju správu. 
 
Tí, čo Churchilla dobre poznali, vedeli, že porážku dokáže veľmi ťažko stráviť. 

 
V tomto prípade to trvalo takmer mesiac. 
Až potom Churchill plány na Operation Unthinkable definitívne odložil a k záverečnej správe pripísal poznámku, že jeho zámer napadnúť Sovietov v Európe bol iba predbežnou úvahou. 

 
Dokumenty o prípravách konfliktu, ktorý by rozpútal tretiu svetovú vojnu, skončili na desiatky rokov v prísne strážených archívoch. 
                                    

              MNÍCHOVSKÁ ZRADA V ROKU 1938  

Britský premiér Neville Chamberlain sa po Hitlerových vyhrážkach obával, že kvôli Československu bude Anglicko vtiahnuté do vojny. Vo svojom prejave prehlásil: „Aké strašné, fantastické a neuveriteľné je, že by sme tu mali kopať zákopy a skúšať plynové masky kvôli hádke vo vzdialenej zemi medzi ľuďmi, o ktorých nič nevieme. Zdá sa stále nemožnejšie, aby bol spor, ktorý bol už v zásade vyriešený, predmetom vojny.“  

V polovici septembra preto z vlastnej iniciatívy odcestoval za Hitlerom, ktorý od neho žiadal pripojenie československých oblastí s prevahou nemeckého obyvateľstva k Nemecku, s čím Chamberlain súhlasil. V noci 21. septembra vyslanci Veľkej Británie a Francúzska oznámili, že ak Československo neprijme požiadavky na odstúpenie Hitlerom požadovaného územia, dôjde k vojne, za ktorú bude zodpovedné Československo. Ani Francúzsko, ani Veľká Británia sa do nej nezapoja. Beneš to síce považoval za ultimátum a zradu, ale napriek tomu zvolal zasadnutie vlády, ktorá ultimátum a požiadavky „spojencov“ prijala. Toto rozhodnutie bolo občanmi prijaté ako kapitulácia a vyvolalo demonštrácie, ktoré požadovali, aby bol v súlade s ústavou zvolaný parlament a aby bola ustanovená vláda skutočnej obrany štátu. 

Ešte večer pred podpisom tejto zmluvy žiadal Molotov britského a francúzskeho veľvyslanca o podpísanie protihitlerovskej koalície, ale bolo mu odkázané, že na toto mandát nemajú. 

Západné mocnosti vydali Mníchovskou dohodou Československo a celý stredoeurópsky priestor mocenskému vplyvu nemeckého nacizmu. Vo Veľkej Británii a Francúzsku zavládlo po podpise dohody nadšenie. Britský premiér bol v Londýne prijatý s ováciami. Prehlasoval, že dohoda „zaistila mier pre našu dobu.“ To, že tomu nie je tak a že sa mýli, dal najavo prvý lord admirality Duff Cooper, ktorý na protest proti podpisu Mníchovskej dohody rezignoval. 1. septembra prepadol Hitler Poľsko a do vojny sa zapojila Veľká Británia aj Francúzsko. 

Zrada na Československu obom štátom uchránila mier na necelý rok. 

Daladier, Mussolini, Hitler, Chamberlain. Tieto štyri podpisy nielenže odštartovali likvidáciu povojnového Československa, ale právom vyvolali voči sebe aj nedôveru ďalších generácií, takže až dodnes sa hovorí o Mníchovskej dohode ako o mníchovskej  zrade, na ktorej sa dohodli tie veľmoci, od ktorých Československo očakávalo, že sa za neho postavia.  

Historik Jozef Tomeš, ktorý zostavil memoáre Františka Ježeka, priameho účastníka, povedal: „Veľmoci rozhodovali o nás, bez nás a proti nám. Tí, ku ktorým sme boli lojálni, nás ako „spojenci“ v rozhodujúcom okamihu opustili.“ 

21. septembra 1938 prijala československá vláda nótu, predloženú vyslancami Veľkej Británie a Francúzska, aby v záujme zachovania mieru odstúpila oblasti, ktoré obýva viac ako 50 % etnických Nemcov.  

28. septembra 1938 Chamberalin zaslal Hitlerovi list, v ktorom mu oznámil, že môže svoje ciele realizovať aj bez vojny. Zároveň vyzval talianskeho diktátora Benita Mussoliniho, aby prevzal úlohu sprostredkovateľa na medzinárodnej konferencii o nemeckých požiadavkách. Na druhý deň sa predstavitelia Nemecka, Talianska, Veľkej Británie a Francúzska stretli v Mníchove, kde krátko po polnoci 30. septembra 1938 podpísali dohodu o odstúpení sudetských území, Petržalky a Devína Nemecku.  

Prezident Eduard Beneš sa o podpísaní Mníchovskej dohody dozvedel z rádia o druhej hodine ráno. 

Vláda generála Syrového a prezident Beneš mníchovskú dohodu prijali, ale bez súhlasu Národného zhromaždenia, čo odporovalo československej ústave.  

Celkovo stratila ČSR v dôsledku Mníchovskej dohody územie s rozlohou 41 098 km2, na ktorom žilo 4 879 000 obyvateľov. 

A na záver tým chorým mozgom, ktorí ženú svet do totálnej vojny proti Rusku a svetu: 

„Len šialenci si myslia, že Putin blafuje v otázke ochrany Ruska“ – Vučič 

Srbský prezident Aleksandar Vučič povedal, že tí, ktorí pochybujú o odhodlaní ruského prezidenta Vladimira Putina použiť akýkoľvek druh zbrane na obranu ruského územia, o tom buď nevedia, alebo sú „blázni“. 

„Ak si myslíte, že môžete zasiahnuť akýkoľvek cieľ v Rusku, odpoveď zostane nezodpovedaná a Putin nepoužije všetky druhy zbraní a zbraní, ktoré potrebuje, ktoré považuje za potrebné, buď o tom neviete, alebo ste blázon,“ povedal Aleksandar Vučič počas návštevy slovenského premiéra Roberta Fica. 

Vučič zdôraznil, že Vladimíra Putina dobre pozná a vyzval ľudí, aby si vypočuli jeho slová. Srbský prezident vyjadril znepokojenie nad narastajúcou krízou a vyzval na mierové riešenie konfliktu napriek protichodným názorom Moskvy a Kyjeva. Politik verí, že hľadanie prímeria a mieru je jediným správnym riešením. 

„Nemyslite si, že niekto blafuje, nikto neblafuje, bohužiaľ sa postupne blížime ku katastrofe. Nikto nechce nikoho počúvať, nikto nechce počuť slovo „mier“.  

Aleksandar Vučič a slovenský premiér Robert Fico spoločne navštívia Ruskú federáciu v deň osláv Veľkej vlasteneckej vojny. 

A čo Západ ? Čo ešte horšie môžeme čakať od Spojených štátov a Veľkej Británie ešte pred inauguráciou Donalda Trumpa ? Možno pozvánku Zelenskému do NATO a bude po všetkom. Aj po nás.   

   

Dana Bystrická 

Visited 219 times, 219 visit(s) today

Podporte spravodajský portál Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora

Newsletter - Denník VV

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

2 Komentáre

  1. Pripravy „mnichova“ bezali od navstevy Horthyho v Norimbergu 1936, podla tajnej komunikacie zverejnenych r. 1967. Benes a minister zahranicia Prahy boli aktivne poziadavkami oboznamovani. Nie je dovod sirit stare Benes-komunisticke dezinformacie diktatorov, ze boli vsetci az po Stalina len „obetami“.
    Briti a Usa pouzili ochudobneny uran aj v Iraku! Ake nasledky tam dnes kvoli tomu maju je obsahom medicinskych studii: Napr.
    https://www.ippnw.de/commonFiles/pdfs/Frieden/IPPNW_ICBUW_Report_DU_Munition_2012.pdf

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás