Mužský úder pôsobí o 160 percent väčšou silou na predmet, na ktorý narazí. Pri boxe, pri konfrontácii ženskej a mužskej lebky pri údere platí, že ženská lebka je menej odolná ako mužská lebka.
“Nevieme, koľko je na svete ľudí, ktorí sú nositeľmi takejto vážnej vývojovej poruchy, že majú vonkajšie pohlavné orgány ženy, geneticky sú muži a možno majú vnútri tela semenníky,” komentuje doktor Bukovský raritné prípady, ktoré pritiahli pozornosť a vyvolali vášnivé nekonečné debaty po tom, ako do ženského ringu na parížskej olympiáde nastúpili oficiálne ženy-pretekárky z Alžírska a Taiwanu. Obe s jasnými mužskými telesnými znakmi a podľa testov Medzinárodnej boxerskej federácie aj s mužským chromozómom Y. V dokladoch však majú uvedené, že sú ženy.
“Ak chceme dovoliť, aby sa v ženských kategóriách športov využívali fyzické výhody muža, ak toto dovolíme, potom môžeme zrušiť kategóriu ženské a mužské športy, lebo to stratí zmysel. Úplne,” myslí si Bukovský a dodáva, že historické nastavenie kategórií v športe, ktoré sú odvodené od pohlavia, má to svoju biologickú, fyzikálnu aj inú racionalitu.
“Ak to teraz začneme “rozostrovať” kvôli raritným prípadom. Namiesto hádok by sa toho mala ujať nejaká odborná skupina biológov, endokrinológov, vývojových biológov, právnikov- a nech predstúpia pred ľudstvo s riešením, ako zaobchádzať s takýmito bytosťami.
Inak je to iba vytváranie spoločenského konfliktu, ktorý má dva ciele. Rozhádať ľudí, nastaviť naratív, ktorý sa musí dodržiavať a potom šikanovať a potrestať každého, kto si s tým dovolí nesúhlasiť,” varuje Igor Bukovský, ktorý verejnú šikanu už roky zažíva na vlastnej koži.
O ženách s mužskou fyziognómiou, ktoré v ringu boxujú s biologickými ženami, o fyziologických rozdieloch medzi mužom a ženou, o raritných vývojových poruchách, ale aj o tom, prečo takéto excesy škodia spoločnosti hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou doktor medicíny Igor Bukovský.
VIDEO:
Zdroj: TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou – YouTube